Program edukacji ekologicznej pt. „Badam, poznaję i dbam o środowisko, w którym żyję”

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! Sprzątanie świata 2016

Głównym przesłaniem akcji w tym roku jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! -pod takimi hasłami także nasza szkoła włączyła się w tegoroczną akcję Sprzątanie świata. Z tej okazji zostały przygotowane gazetki na szkolnym holu, a także  zorganizowany został "pchli targ". Uczniowie szkoły podstawowej pod opieką p. Małgorzaty Sochackiej zorganizowali w szkole zbiórkę niepotrzebnych już zabawek, książek oraz innych przedmiotów, które zostały potem wystawione na sprzedaż za symboliczna kwotę. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, wszystkie przedmioty rozeszły się jak świeże bułeczki. Dzięki tej akcji zebranym przedmiotom podarowano drugie życie i to w dosłownym znaczeniu tego słowa, a społeczność szkolna przekonała się, iż nie każdy przedmiot musi od razu trafić do kosza. Była to dla nas wszystkich  jedna z najciekawszych lekcji ekologii.