Program edukacji ekologicznej pt. „Badam, poznaję i dbam o środowisko, w którym żyję”

Pomagamy KOPYCIAKOM

W  marcu 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Kopyciaki”. Udział w tym projekcie został zainicjowany przez Samorząd Uczniowski  ( zarówno  Gimnazjum jak i Szkoły Podstawowej).
Projekt „Kopyciaki” polegał na niesieniu pomocy zwierzętom będącym podopiecznymi  Fundacji Centaurus. Pomoc ta miała postać kwesty prowadzonej przez cały miesiąc wśród uczniów naszej szkoły. W zamian za wrzucone pieniądze uczniowie otrzymywali przysłane przez fundację kalendarzyki i zakładki do książek.
W dniu 8 marca Samorząd Uczniowski z Gimnazjum przedstawił uczniom naszej szkoły  prezentację dotyczącą działań prowadzonych przez  Fundację Centaurus oraz opowiedział       o podopiecznych fundacji (m.in. o ocalonych koniach).
Pieniądze zebrane przez Samorządy Uczniowskie zostały przekazane na konto fundacji, która pilnie ich potrzebuje na naprawę dachu nad stajnią „staruszków” czyli spracowanych i schorowanych koni.
Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej zebrał kwotę- 322, 72zł
Samorząd Uczniowski Gimnazjum zebrał kwotę- 175,58zł