Program edukacji ekologicznej pt. „Badam, poznaję i dbam o środowisko, w którym żyję”

Szkolny Konkurs  pt. „Portrety ptaków Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej”

W miesiącu maju odbył się Szkolny Konkurs  pt. „Portrety ptaków Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej”.
Celem konkursu było  poznanie ptaków najbliższego obszaru chronionego oraz propagowanie piękna natury i potrzeby jej ochrony.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów Zespołu Szkół w Daszynie, odbywał  się w 2 kategoriach wiekowych:
- kategoria I- uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (uczestniczyło 20 uczniów),
-kategoria II- uczniowie gimnazjum (uczestniczyło 8 uczniów).
Konkurs miał charakter indywidualny i polegał na  wykonanie pracy plastycznej (plakatu)  przedstawiającej wybranego ptaka występującego na terenie Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej.
Wybór najładniejszych prac odbył się w postaci głosowania, w którym uczestniczyli pracownicy Zespołu Szkół w Daszynie (31osób).
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7 czerwca 2017r.
- w kategorii I- uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowowej:
I miejsce- Roksana Olczak
II miejsce- Angelika Sęczkowska
III miejsce- Sandra Szurgot
-w kategorii II- uczniowie gimnazjum:
I miejsce- Oliwia Bartnicka
II miejsce- Agnieszka Jędrzejczak
III miejsce- Alicja Kornacka
Nagrody rzeczowe (pendrive, książka, gry, puzzle) zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców Gimnazjum.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Wręczenie nagród odbędzie się w zakończenie roku szkolnego- 23 czerwca 2017r.
Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych w galerii w albumie Prace wykonane w ramach szkolnego konkursu pt." Portrety ptaków Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej".